Wycieczki canyoningowe z przewodnikiem

Sudecki Canyoning

Niezwykłe wycieczki z użyciem sprzętu alpinistycznego

Różnorodne trasy canyoningowe

Canyoning jest formą rekreacji mającą na celu pokonywanie koryta górskiej rzeki, a także dolin, jarów i kanionów. Wędrówka odbywa się często wąwozami górskimi, gdzie po drodze należy poradzić sobie z różnymi napotkanymi przeszkodami, takimi jak: progi wodne, przełomy, wodospady i przesmyki. Sport ten znany jest w takich krajach jak Francja, Szwajcaria, Słowenia, Stany Zjednoczone czy Nowa Zelandia. W naszym kraju z reguły nie uprawia się kanioningu, choć niektóre odcinki rzek nadają się do uprawiania tej dyscypliny sportu związanej z odmianą formy górskiego trekkingu, polegającego na pokonywaniu w dół koryta górskiego potoku, w specjalnie do tego dostosowanej odzieży i obuwiu.

Adresatem sudeckiego canyoningu jest turysta ogólnie sprawny ruchowo, wstępnie przygotowany na tego typu wyzwanie, o ogólnej dobrej kondycji zdrowotnej. W ramach projektu Dzikie Sudety oferujemy Państwu w okresie letnim kilka przetestowanych tras canyoningowych o różnym stopniu trudności: trasa łatwa dla dzieci i początkujących, trasa klasyczna dla średniozaawansowanych oraz trasy crossowe dla osób uczestniczących już we wcześniejszych wyjściach, wiążące się z pokonywaniem wodospadów przy pomocy sprzętu alpinistycznego. Ta forma aktywności turystyczno-sportowej wdrożona została i realizowana jest na naszym obszarze jedynie przez Dzikie Sudety.

W celu uzyskania większej ilości informacji na temat sudeckiego canyoningu zapraszamy do działu KONTAKT

Galeria zdjęć

Galeria filmów


Tego nie da się opisać słowami! To po prostu trzeba przeżyć! Ekstramalne i niezwykłe wyprawy canyoningowe po Dzikich Sudetach dla miłośników wspinania się, chodzenia po rzeczkach, dolinach i poszukiwaczy tajemniczych miejsc w przyrodzie!

Basia J.

AGROTURYSTYKA EDEN
Sędziszowa, ul. Złotoryjska 2
59-540 Świerzawa

Oferta

Zasady pobytu

Certyfikat jakości

Certyfikat Agroturystyki Eden

Odnowa biologiczna

DLA KLIENTÓW EDENU - 10% RABATU

Odnowa biologiczna Świerzawa

Moc atrakcji w okolicy dla osób w każdym wieku

W poszukiwaniu wygasłych wulkanów zapraszamy do fascynującej krainy

Góry i Pogórze Kaczawskie

Agroturystykla Eden

Copyright © 2019   www.eden.agro.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.