Raj dla poszukiwaczy minerałów

Agaty i minerały

Agroturystyka EDEN zaprasza

Agaty i minerały

Pogórze Kaczawskie to region bardzo dobrze znany amatorom geoturystyki. Występują tu skały i minerały z różnych  okresów geologicznych. Kraina Wygasłych Wulkanów to prawdziwy raj dla poszukiwaczy agatów i minerałów. Często można tu spotkać grupy turystów-poszukiwaczy, którzy z kaskami i młotkami eksplorują okoliczne kamieniołomy.

Również nasza Agroturystyka promuje aktywną turystykę pośród licznie występujących tu form przyrody nieożywionej. Naszych Gości nie trzeba długo namawiać na wyprawy geologiczne, zwłaszcza, że złoża agatów można znaleźć w miejscowościach sąsiadujących z Sędziszową. Chętnie udostępniamy mapy, gdzie zaznaczone są okoliczne ogólnodostępne kopalnie agatów. Często się zdarza, że nasi letnicy znajdą całkiem interesujące okazy tych pięknych półszlachetnych kamieni.

Najbardziej znane i największe w Polsce złoża agatów znajduje się w okolicach wsi Nowy Kościół i pobliskiej osady Różana. To właśnie tu, w południowo-wschodnim zboczu góry Wołek istniał niegdyś stary kamieniołom, w którym wydobywano agaty wstęgowe uważane za najpiękniejsze, a jednocześnie za występujące najrzadziej. Kaczawskie agaty cieszą się rozległą sławą i należą do najpiękniejszych na świecie.

W naszej Agroturystyce można obejrzeć naszą małą kolekcję agatów. Przejeżdżając przez Nowy Kościół polecamy też wstąpić do pana Piotra Sarula, który jest bardzo znanym poszukiwaczem tych kamieni, zajmuje się także artystyczną obróbką agatów. Jego bogate zbiory często prezentowane są muzeach geologicznych i na wielu światowych wystawach. Największy okaz znaleziony przez pana Piotra ma około 50 cm średnicy!


Agaty i minerały w Agroturystyce Eden

Eden to miejsce naprawdę szczególne pod każdym względem, wszystko tu jest naj: okolica, pokoje, teren, jedzonko (mniamm...) Odpoczęliśmy od codzienności, aż żal wracać. Wywozimy z Edenu ciepłe wspomnienia, a nasz młodszy syn skrzynkę agatów i innych skarbów. Do zobaczenia!
Marcin i Dagmara z dziećmi

AGROTURYSTYKA EDEN
Sędziszowa, ul. Złotoryjska 2
59-540 Świerzawa

Oferta

Zasady pobytu

Certyfikat jakości

Certyfikat Agroturystyki Eden

Odnowa biologiczna

DLA KLIENTÓW EDENU - 10% RABATU

Odnowa biologiczna Świerzawa

Moc atrakcji w okolicy dla osób w każdym wieku

W poszukiwaniu wygasłych wulkanów zapraszamy do fascynującej krainy

Góry i Pogórze Kaczawskie

Agroturystykla Eden

Copyright © 2019   www.eden.agro.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.