Sudeckie trasy rowerowe dla każdego

Ścieżka Single Track

Kaczawskie ścieżki z pięknymi widokami

Single Tracki w Górach Kaczawskich

Single tracki to nic innego jak wąskie ścieżki odpowiadające szerokości kierownicy roweru, które przygotowane zostały specjalnie dla osób uwielbiających wymagającą jazdę na rowerze i mocną adrenalinę. W Górach Kaczawskich trasy te wyznaczone są jako kilometrowe odcinki, często poprowadzone jako pętle, na pagórkowym lub górzystym terenie. Najbardziej charakterystyczną ich cechą są dosyć duże zakręty o sporym kącie (do 180 stopni) połączone z ostrym zjazdem i podjazdem.

Góry i Pogórze Kaczawskie to urokliwe i piękne pasmo górskie położone w południowo – zachodniej Polsce, na Dolnym Śląsku. Turyści mogą tutaj znaleźć wiele ciekawych atrakcji, a jedną z nich jest właśnie single track. Tych kilka ścieżek oddalonych od siebie o kilkadziesiąt minut drogi różni się od siebie poziomem i stopniem trudności. Łatwiejsze znakomicie nadają się dla rodzin z dziećmi, natomiast tymi trudnymi usatysfakcjonowani będą żądni adrenaliny, wyzwań oraz prawdziwych przygód - kolarze. Ścieżki można przejechać w dowolny sposób jednak należy pamiętać o dużej ostrożności. Na całym obszarze znajduje się 10 tras, o łącznej długości około 70 km. Dla dobrych terenowych rowerzystów to doskonała propozycja na weekend!

Single tracki w Górach Kaczawskich zostały tak przygotowane, że może z nich skorzystać każdy rowerzysta, który w miarę pewnie czuje się na siodełku. Wszystkie te ścieżki są jednokierunkowe więc nie ma obaw, że ktoś nagle wyskoczy z przeciwnej strony. Poprowadzone są w sporej części po leśnych ścieżkach, a większość z nich została przebudowana i ukształtowana przez okoliczne górzyste tereny.

Decydując się na wybór single track należy wziąć pod uwagę przede wszystkim umiejętności kolarza. Nawet te ścieżki, które są oznaczone jako łatwe, są znacznie bardziej wymagające, niż normalne trasy rowerowe. I przede wszystkim są bardzo wąskie. Trasy są doskonale oznakowane, więc każdy bez problemu trafi do wyznaczonego przez siebie celu. A po drodze jest co podziwiać! Na niektórych ścieżkach znajdują się punkty widokowe, na które można się wspiąć i podziwiać cudowny pejzaż malowniczych sudeckich gór.

Single tracki w okolicach Agroturystyki EDEN:

  • single tracki “Gozdno 1” i “Gozdno 2”, Gozdno, 14,5 km
  • single track “Dłużek”, Wojcieszów / Dobków, 16 km
  • single tracki “Dwa Wąwozy” i “Pod Grzybkami”, Rzeszówek, 11,5 km
  • single tracki “Okole” i “Okole Zjazd”, Lubiechowa / Chrośnica, 11 km
  • single tracki “Ostrzyca”, “Pod Ostrzycą” i “Zielonki”, Proboszczów / Bełczyna / Twardocice, 13 km

Ścieżka single track w górach Kaczawskich

Wspaniałe okolice, widoki, miejsca na spacery i rowery! Jestem zachwycony okolicami Agroturystyki Eden, jak i samym gospodarstwem. Dziękuję za fantastyczną atmosferę. Mój bagaż już rozpakowany, ale pozostał ten inny, bagaż świetnych doświadczeń i nisamowitych wspomnień. Pozdrawiam.
Roman z okolic Olsztyna

AGROTURYSTYKA EDEN
Sędziszowa, ul. Złotoryjska 2
59-540 Świerzawa

Oferta

Zasady pobytu

Certyfikat jakości

Certyfikat Agroturystyki Eden

Odnowa biologiczna

DLA KLIENTÓW EDENU - 10% RABATU

Odnowa biologiczna Świerzawa

Moc atrakcji w okolicy dla osób w każdym wieku

W poszukiwaniu wygasłych wulkanów zapraszamy do fascynującej krainy

Góry i Pogórze Kaczawskie

Agroturystykla Eden

Copyright © 2019   www.eden.agro.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.