Wycieczki edukacyjno-przyrodnicze z przewodnikiem

Edukacja i przyroda

Obcowanie z sudecką przyrodą

Zwiedzanie rezerwatów przyrody

Wycieczki edukacyjno-przyrodnicze organizowane m.in., dzięki projektowi Dzikie Sudety mają na celu zaprezentowanie Państwu całej gamy atrakcji związanych ze światem sudeckiej przyrody. Obejmują m.in. zwiedzanie rezerwatów przyrody, w których można zobaczyć rzadkie chronione rośliny (śnieżyce, krokusy, storczyki, wełnianki, paprocie itd.), jak i też zbliżony do pierwotnego drzewostan, składający się z buków, dębów, wiązów, klonów, grabów i cisów. Obserwacja świata zwierząt dzieli się na tzw. wyprawy z podejścia w celu obserwacji zwierzyny płowej: saren, muflonów i jeleni w ich naturalnym środowisku i obserwacje z zasiadki, podczas których obserwujemy np. lisy i borsuki w pobliżu ich nor. Połączenie obserwacji z podejścia i z zasiadki wiąże się z tzw. ptasiarstwem czyli obserwacją ptaków znanym na całym świecie jako birdwatching.

Podczas sudeckiego birdwatchingu wizytujemy najciekawsze ptasie habitaty: kompleksy stawów hodowlanych, rozległe łąki, lasy, koryta górskich rzek. Obserwacji ptaków dokonujemy przez przyrządy optyczne (lornetki). Towarzyszy temu zgłębianie wiedzy na temat wyglądu poszczególnych gatunków ptaków ich głosów, zachowań i biologii. Podczas sudeckiego birdwatchingu istnieje możliwość zaobserwowania m.in.: bielika, błotniaka stawowego, myszołowa, pustułki, czapli siwej, czapli białej, żurawia, bociana białego i czarnego, kormorana, gęsi zbożowej i egipskiej, perkoza dwuczubego, tracza nurogęsi, bąka, trzciniaka, pliszki górskiej, zimorodka, pluszcza, krzyżodzioba i orzechówki, wielu gatunków kaczek i mew, oraz innych ptaków wodnych i łąkowych.

W celu uzyskania większej ilości informacji na temat wycieczek edukacyjno-przyrodniczych zapraszamy do działu KONTAKT

Galeria zdjęć

Galeria filmów


Można się zachwycać sudecką przyrodą godzinami. Turystyka w tej pięknej krainie to bogactwo natury. Warto udać się w te rejony szczególnie z dziećmi. Maluchy z pewnością będą zachwycone zwierzątkami występującymi w sudeckich rezerwatach przyrody.

Gienia z Warszawy

AGROTURYSTYKA EDEN
Sędziszowa, ul. Złotoryjska 2
59-540 Świerzawa

Oferta

Zasady pobytu

Certyfikat jakości

Certyfikat Agroturystyki Eden

Odnowa biologiczna

DLA KLIENTÓW EDENU - 10% RABATU

Odnowa biologiczna Świerzawa

Moc atrakcji w okolicy dla osób w każdym wieku

W poszukiwaniu wygasłych wulkanów zapraszamy do fascynującej krainy

Góry i Pogórze Kaczawskie

Agroturystykla Eden

Copyright © 2019   www.eden.agro.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.