Wyprawy z przewodnikiem

Minerały i złoto

Poznawanie świata minerałów i kamieni szlachetnych

Nauka rozpoznawania minerałów

Poszukiwanie złota i minerałów organizowane przez Dzikie Sudety, obejmują wyjścia do znanych i mniej znanych lokalizacji (lokalitek) na terenie Sudetów i Przedgórza Sudeckiego. Podczas tych ekspedycji będą mogli Państwo zaznajomić się z podstawowym podziałem skał, jak i też poznać świat minerałów, nauczyć się rozpoznawać kamienie szlachetne i ozdobne na podstawie cech ogólnych i tych bardziej szczegółowych. Do swojej kolekcji będą mogli Państwo pozyskać minerały grupy kwarcu: kryształy górskie, ametyst, chalcedon, sudeckie agaty, kamień słoneczny, kalcyt, opale, geotchyt, hematyt, turmaliny, granaty, zeolity, azuryt, malachit, chryzokole, piryt, chalkopiryt, arsenopiryt i bomby oliwinowe jak i też minerały ziem rzadkich allanit i gadolinit.

W miesiącach letnich można także skorzystać z nauki płukania złota w wybranych urokliwych rzekach i potokach. Nauka obejmuje wyszukanie miejsca poszukiwania, ustawienie płuczni do złota, prace w pozyskiwaniu szlichu oraz płukanie frakcji ciężkiej za pomocą miski w celu odseparowania złota i kamieni szlachetnych.

W celu uzyskania większej ilości informacji na temat wypraw na minerały i złoto zapraszamy do działu KONTAKT

Galeria zdjęć

Galeria filmów


Przekonaliśmy się jak niezwykłe bogactwo ziemi kryje Pogórze Sudeckie. Tutaj można nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat kamieni szlachetnych, ale także zostać samemu odkrywcą i poszukać złota :) Fajna przygoda!

Artur z żoną - Konin

AGROTURYSTYKA EDEN
Sędziszowa, ul. Złotoryjska 2
59-540 Świerzawa

Oferta

Zasady pobytu

Certyfikat jakości

Certyfikat Agroturystyki Eden

Odnowa biologiczna

DLA KLIENTÓW EDENU - 10% RABATU

Odnowa biologiczna Świerzawa

Moc atrakcji w okolicy dla osób w każdym wieku

W poszukiwaniu wygasłych wulkanów zapraszamy do fascynującej krainy

Góry i Pogórze Kaczawskie

Agroturystykla Eden

Copyright © 2019   www.eden.agro.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.