Piękne krajobrazy warte zobaczenia

Punkty widokowe

Wynajem wygodnych pokoi w Agroturystyce Eden

Punkty widokowe w okolicy

wieża widokowa na górze Zawodna

Wieża widokowa na górze Zawodna to mierząca dwadzieścia metrów drewniana konstrukcja znajdująca się na niepozornym wzniesieniu. Została zbudowana w 2018 roku. Wejście na jej szczyt nie powinno stanowić dużego wyzwania i problemu dla nikogo. Jest to doskonały punkt widokowy dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z górską jazdą rowerową nieposiadających zbyt dużego przygotowania i doświadczenia.


Wieża widokowa góra Zawodna

Wieża potrafi dostarczyć naprawdę pięknych widoków na Góry Kaczawskie więc warto się na nią „wspiąć”. Wokół niej znajdują się trasy rowerowe typu single track co oznacza tyle, że są to jednokierunkowe (wąskie) ścieżki szutrowe. Przy ładnej pogodzie o dużej przejrzystości powietrza dostrzec można odległe pola turbin wiatrowych w Legnickim Polu i piękny górzysty krajobraz zapierający dech w piersi. Z pewnością punkt widokowy w miejscowości Gozdno warto zwiedzić!

Punkt widokowy Okole

Okole uchodziło dawniej za najwyższy szczyt Gór Kaczawskich, powszechnie jest jednym z najlepszych punktów widokowych w Sudetach. Drewniana wieża widokowa, która została wzniesiona zapewnia widok na wszystkie strony świata. Szczyt Okola został udostępniony turystom, wybudowano dużą platformę widokową, a obok stanął schron dla turystów, gdzie można odpocząć w pięknym zakątku w otoczeniu przyrody Gór Kaczawskich.


Punkt widokowy Okole

Do punktu widokowego każdego turystę doprowadzi szlak niebieski od strony Chrośnicy, który jest bardzo dobrze oznakowany, więc nie powinno być problemu z dotarciem na miejsce. O każdej porze roku atrakcyjna bujna przyroda wynagradza trud podejścia na szczyt. Dorodne świerki, liczne buki, jawory, bogactwo mchów i porostów, liczne kserofity, a także obfitość zwierzyny to atuty Okola i okolic.

Wojcieszów wieża widokowa Dłużek

Dłużek - szczyt w północnej części Grzbietu Wschodniego w Górach Kaczawskich. Leży między Marcińcem, a Chmielarzem. To do niedawna mocno niedoceniany szczyt Gór Kaczawskich, często nawet nieznany turystom. Dłużek jest punktem widokowym, z którego doskonale widać malowniczą panoramę szczytów pochodzących z trzech różnych epok wulkanicznych. Wyposażony jest w ławostół, stojak na rowery i tablice informacyjne.


Wieża widokowa Dłużek

AGROTURYSTYKA EDEN
Sędziszowa, ul. Złotoryjska 2
59-540 Świerzawa

Oferta

Zasady pobytu

Certyfikat jakości

Certyfikat Agroturystyka Eden

Odnowa biologiczna

DLA KLIENTÓW EDENU - 10% RABATU

Odnowa biologiczna w Świerzawie

Moc atrakcji w okolicy dla osób w każdym wieku

W poszukiwaniu wygasłych wulkanów zapraszamy do fascynującej krainy

Góry i Pogórze Kaczawskie

Agroturystykla Eden

Copyright © 2019   www.eden.agro.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.