Sudeckie ścieżki rowerowe zapraszają

Trasy rowerowe

Aktywny wypoczynek w agroturystyce Eden

Trasy rowerowe

Turystyka rowerowa ma równie dużo zwolenników co turystyka piesza. Najkrócej można by rzec, że jest to "trzy w jednym": wysiłek fizyczny, obcowanie z naturą oraz poznawanie ciekawych turystycznie miejsc. Takie połączenie sprawia, że każdego roku coraz więcej osób wsiada na rower by przemierzać szlaki rowerowe i odkrywać nieznane dotąd piękno bliższych i dalszych okolic. Większość udostępnionych tras to jednocześnie szlaki turystyczne lub drogi publiczne.

W Krainie Wygasłych Wulkanów jest wiele tras rowerowych. Pogórze Kaczawskie to obszary, do których nie dotarł wielki przemysł i zabudowa miejska. Tutejszy krajobraz urozmaicony jest mnogością różnorodnych form geologiczno-tektonicznych. Podłoże tego obszaru, zbudowane w większości z bardzo starych skał i gleb, pokryte jest niezwykle bogatymi zbiorowiskami roślinnymi. Mały ruch, spokój, ustronność i możliwość bliskich kontaktów z żywą przyrodą to wartości, gdzie indziej już bardzo rzadko spotykane.

Najbliżej naszej Agroturystyki znajdują się wyznaczone wokół Świerzawy dwie pętle szlaków rowerowych. Wiodą one przez najciekawsze miejscowości regionu, m.in. Nowy Kościół, Sokołowiec, Lubiechową, Dobków, Wojcieszów Dolny. Więcej informacji można znaleźć w serwisie Miasta i Gminy Świerzawa LINK TUTAJ.

Od wiosny 2019 r. rowerzyści mają dodatkowa atrakcję - 56 km specjalnych tras rowerowych "silngle track". Single track to wąska, jednokierunkowa dróżka o szerokości miej więcej roweru, przeznaczona dla górskich rowerzystów małych i dużych.

Single tracki w Górach Kaczawskich:

  • single track “Dłużek”, Wojcieszów / Dobków, 16 km
  • single tracki “Dwa Wąwozy” i “Pod Grzybkami”, Rzeszówek, 11,5 km
  • single tracki “Gozdno 1” i “Gozdno 2”, Gozdno, 14,5 km
  • single tracki “Okole” i “Okole Zjazd”, Lubiechowa / Chrośnica, 11 km
  • single tracki “Ostrzyca”, “Pod Ostrzycą” i “Zielonki”, Proboszczów / Bełczyna / Twardocice, 13 km

Trasy rowerowe w górach Kaczawskich

Bardzo dziekujemy za miło spędzone kilka dni w tak pięknym miejscu i milej atmosferze. Nie było niczego co by mi sie nie podobalo. Zostalo jeszcze kilka zamków do zwiedzenia, wiec proszę sie nas spodziewać. Pozdrawiamy serdecznie i oby tak dalej.
Ewa i Romek z Kędzierzyna

AGROTURYSTYKA EDEN
Sędziszowa, ul. Złotoryjska 2
59-540 Świerzawa

Oferta

Zasady pobytu

Certyfikat jakości

Certyfikat Agroturystyki Eden

Odnowa biologiczna

DLA KLIENTÓW EDENU - 10% RABATU

Odnowa biologiczna Świerzawa

Moc atrakcji w okolicy dla osób w każdym wieku

W poszukiwaniu wygasłych wulkanów zapraszamy do fascynującej krainy

Góry i Pogórze Kaczawskie

Agroturystykla Eden

Copyright © 2019   www.eden.agro.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.