Piękny Park Krajobrazowy

Dolina Bobru

Zapraszamy do agroturystyki Eden

Dolina Bobru

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

Przełom rzeki Bóbr, oddziela Pogórze Kaczawskie od Pogórza Izerskiego. Znaczna część doliny to Park Krajobrazowy Doliny Bobru, gdzie występuje szereg gatunków roślin podlegających ścisłej lub częściowej ochronie. Dolina Bobru przebiega w niejednostajny sposób, tworząc w kilku strefach przełomy, odsłaniające różnowiekowe formacje skalne, poprzedzielane sztucznymi zaporami przeciwpowodziowymi, na skutek czego utworzyły się efektowne jeziora. Miłośnicy historii będę usatysfakcjonowani, bowiem teren obfituje w zabytki architektury. A i wielbiciele aktywnego wypoczynku też znajdą coś dla siebie, bowiem rzeka Bóbr to wymarzone miejsce na spływy kajakowe.


Dolina Bobru

Różnorodność ekosystemów leśnych i walorów botanicznych wyróżnia teren tego parku w skali Sudetów. Dominuje tu świerk, dąb, brzoza i sosna. Dno doliny Bobru zajmują żyzne łąki i pastwiska. Na florę parku składa się około 800 gatunków roślin. Wiele z nich to gatunki chronione i rzadkie.

Zapora Pilchowicka

Warta obejrzenia jest Zapora Pilchowicka zbudowana w latach 10902-1912, z obawy przed grożącymi powodziami. Mierzy 69 m wysokości, a szerokość wynosi 270 m, co sprawia, że jest drugą co do wielkości zaporą w Polsce.


Zapora Pilchowicka

Kamienna struktura, obłożona kamiennymi blokami jest naprawdę imponująca. U stóp zapory znajduje się odrestaurowana elektrownia Pilchowice. Wokół zbiornika znajduje się teren spacerowy.

Siedlęcin

Siedlęcin leży nad rzeką Bóbr, na granicy Kotliny Jeleniogórskiej i Gór Kaczawskich. Bedąc w tej okolicy warto zobaczyć Wieżę Książęcą, która jest jednym z najważniejszych zabytków średniowiecznych w Polsce. Bez wątpienia jest także największym i najlepiej zachowanym obiektem tego typu w naszym kraju. Zbudowana została w drugiej dekadzie XIV w. z fundacji księcia Henryka I Jaworskiego.


Siedlęcin

Najciekawszym elementem wyposażenia wieży są czternastowieczne malowidła ścienne, przedstawiające legendę o rycerzu króla Artura - sir Lancelocie z Jeziora. Obejrzeć tu można też historyczne stroje damskie. Towarzyszące zwiedzaniu dźwięki dawnej muzyki wprowadzają w nastrój tamtej epoki.


AGROTURYSTYKA EDEN
Sędziszowa, ul. Złotoryjska 2
59-540 Świerzawa

Oferta

Zasady pobytu

Certyfikat jakości

Certyfikat Agroturystyka Eden

Odnowa biologiczna

DLA KLIENTÓW EDENU - 10% RABATU

Odnowa biologiczna w Świerzawie

Moc atrakcji w okolicy dla osób w każdym wieku

W poszukiwaniu wygasłych wulkanów zapraszamy do fascynującej krainy

Góry i Pogórze Kaczawskie

Agroturystykla Eden

Copyright © 2019   www.eden.agro.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.