We are looking for passionate travelers all over the world, who would like to write with us!

Wycieczki z przewodnikiem

Okolica skłaniająca do zwiedzania

Wróć do domu z bagażem pełnym wspomnień

Wycieczki z przewodnikiem

Agroturystyka EDEN promuje aktywną turystykę na Pogórzu Kaczawskim. Naszym gościom proponujemy atrakcyjne wycieczki i wypady krajoznawczo-edukacyjne z przewodnikiem. Program wycieczki jest dostosowany do zainteresowań i możliwości grupy ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb najmłodszych turystów.

Mottem przewodnim jest „eksploracja i edukacja”. Z nami zwiedzisz najciekawsze szklaki i atrakcje turystyczne regionu, znajdziesz mineralogiczne i geologiczne skarby Gór Kaczawskich - agaty, wszystkie odmiany kwarcu i inne minerały. Odwiedzimy takie miejsc a jak:

 • Różana - agaty, geody kwarcu, agat szczelinowy
 • Lubiechowa - agaty i kwarce
 • Gozdno - agaty, geody i druzy kwarcu
 • Wojcieszów - kalcyt, aragonit i jaskinie
 • Biegoszów - dolnokredowe piaskowce z muszlami

Oferujemy również wycieczki do geologicznych form przyrody nieożywionej takich jak: Organy Wielisławskie, Wilczak, Róża Bazaltowa, Diablak, Czartowska Skała, Grodziec, Ostrzyca z gołoborzem i wiele innych unikatowych form geologicznych w Górach Kaczawskich. Szczególnie piękne są różne formy zjawisk krasowych (jaskinie), których eksploracja cieszy się dużym zainteresowaniem turystów w każdym wieku.

Zwiedzając Pogórze Kaczawskie kultywujemy wielowiekową tradycję średniowiecznych poszukiwaczy skarbów. Gdy w trakcie wycieczki odczujemy zmęczenie oferujemy płukanie złota w okolicznych rzekach. Uzupełnieniem wątku krajoznawczego jest zwiedzanie średniowiecznych zamków, kościołów, ruin i innych atrakcyjnych miejsc i zabytków architektonicznych, które skrywają w sobie liczne tajemnice.

Należy dodać, że do Karkonoszy mamy ok. 30 km i tam również zapraszamy.

Przykładowa wycieczka całodzienna

W przede dniu wycieczki bezpłatna prelekcja geologiczna w miejscu zakwaterowania - przedstawienie oferty, wybór tematyki i przedstawienie zasad.

 • Godz. 09.00 -

  Spotkanie w miejscu zakwaterowania, rozpoczęcie wycieczki – wyjazd do miejscowości Lubiechowa – poszukiwanie wszystkich odmian kwarcu i agatów w dolnopermskich lawach poduszkowych

 • Godz. 11.00 -

  Wyjazd do miejscowości Gozdno - poszukiwania w riolitach - druz kwarcu, kryształ górski, kwarc dymny, ametyst, morion

 • Godz. 13.00 -

  Obiad z ogniskiem

 • Godz. 14.00 -

  Wyjazd do miejscowości Wojcieszów - zjawiska krasowe, jaskinie z szatą naciekową (stalaktyty i stalagmity), kalcyt i aragonit

 • Godz. 16.00 -

  Wyjazd do miejscowości Różana - poszukiwanie agatów w tufach wulkanicznych

 • Godz. 18.00 -

  Płukanie złota w aluwach rzecznych

 • Godz. 19.00 -

  Zakończenie wycieczki, powrót do miejsca zakwaterowaniaByłem z żoną drugi raz i poprostu będziemy tam i tak wracać, rzeczą niemożliwą jest zobaczyć wszystko za 10 dni chyba że ktoś jest nastawiony na zaliczenia obiektów, a u p.Iwony czujemy się jak u siebie w domu - jest miła, sympatyczna i ma czas dla każdego. Miejsce jest naprawdę urokliwe i żal wyjeżdżać.
Waldek i Teresa

Our Partners and Friends


Do you love to travel?

So, you have a passion for photography, experiencing new cultures and would like to share it with the world? Join us and become a writer for Fjord.

Moc atrakcji w okolicy dla osób w różnym wieku

„W tych chmurach i górach chłodno, lecz swobodno."
~ Wincenty Pol

Copyright © 2019   www.eden.agro.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.